Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego za nami !

3 września 2018 roku o godzinie 9:15 rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019.

Po uroczystej Mszy Świętej uczniowie klas I-IV zebrali się w auli naszej placówki. Pani Dyrektor Agata Czauderna serdecznie powitała wszystkich obecnych.
    Po sygnale dzwonka zostali wprowadzeni nowi uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawczyniami. Następnie został  poproszony Poczet Sztandarowy o wprowadzenie Sztandaru Szkoły, a po chwili został odśpiewany hymn narodowy.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu klas trzecich. Uczniowie przypomnieli, poprzez wiersze i piosenki, ważne wydarzenia, jakie miały miejsce w Polsce 1 września 1939 roku, dalsza część miał charakter wakacyjnych wspomnień i została przygotowana pod okiem wychowawców Pani Tatiany Przybylskiej i Pani Moniki Stelmarczyk.
O godzinie 10.30 rozpoczął się nowy rok szkolny dla starszej młodzieży. Po przywitaniu wszystkich przez prowadzących tj. Karolinę Kłaptocz i Laurę Skupień z klasy 3aG, Julia Krzempek - również  z kl. IIIaG - zaśpiewała  piosenkę "Lato z ptakami odchodzi" (akompaniowała jej na gitarze, koleżanka z klasy, Karolina Kłaptocz). Potem czas przyszedł na  występ pozostałych "aktorów", a byli to: Martyna Frej, Jakub Lis, Kamil Januszewski (cała trójka z 3aG), a także Wiktoria Gemki (3bG) oraz Oliwia Kurzdem z kl. 8a. Było trochę na wesoło, trochę na poważnie, a wszystko zakończyła optymistyczna  piosenka KABARETU OTTO pt. "Wakacje". Młodzież przygotował do występu p. Eugeniusz Moskała.
Na koniec Pani dyrektor życzyła wszystkim owocnego roku szkolnego, a uczniowie pod opieką wychowawców udali się do swoich sali oficjalnie wkroczyli w nowy rok szkolny.


    Wszystkim życzymy powodzenia!   


                                    Zespół redakcyjny