Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Dzień Kropki

W Naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym 14.09.2018 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Po raz pierwszy kropki małe i duże zawładnęły całą placówką a wszystko z okazji globalnego święta kreatywności, odwagi i współpracy. Przedszkolaki jak i młodzież poznali historię małej dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzyła w swoje umiejętności. Gdy postawiła na kartce kropkę i została poproszona o podpisanie swojego dzieła, którym nauczycielka plastyki się zachwyciła, dziewczynka bardzo się zaskoczyła, że udało jej się stworzyć obrazek ze zwykłej kropki... i wtedy wszystko się zaczęło. W celu odkrycia talentów i poznania mocnych stron, rozwoju wyobraźni dzieci i młodzieży nauczyciele w tym dniu prowadzili zajęcia i lekcje z kropką jako motywem przewodnim. Przedszkolaki świętowały w krainie kropek rysując różnorodne kropki na kartce farbami, tworząc kwiaty i postacie z wyciętych kolorowych kropek i kropeczek wszystko to, co podpowiada wyobraźnia. Ponadto utrwalali znajomość cyfr, układając je w kolorowej kropkowej kolejności oraz sprawność i współpracę uczestnicząc w tematycznych grach i zabawach na przykład „twisterze”. Uczniowie szkoły również rozwijali swoje umiejętności poprzez wykonanie prac plastycznych różnorodną techniką, jak na przykład klasa 2a „Kolorowe kropki” stemplowane palcem, czy klasa 4d tworząc kropkowe obrazki. Powstały liczne, barwne opowiadania, których główną bohaterką była kropka, czym w szczególności wyspecjalizowały się klasy 5.
Ćwiczeń fizycznych z kropką dokonała nasza młodzież poprzez ćwiczenia zręcznościowe, sprawnościowe, odbijanie piłką. Uśmiechnięta różowa kropka stała się również atrybutem układu gimnastyki artystycznej- żywy kwiat stworzony przez uczestniczki grupy gimnastyki artystycznej długo pozostanie w naszej pamięci.
Dzień Kropki wywołał wiele radości i uśmiechu, ale przede wszystkim pozwolił na to, by każdy zauważył, że ma talent, trzeba tylko wierzyć we własne możliwości.

Anna Sobik