Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

WARSZTATY EKOLOGICZNE – PLENEROWA EDUKACJA POPRZEZ ZABAWĘ

Dnia 27.09.2018r. uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami uczestniczyli w plenerowych warsztatach ekologicznych, pod kierownictwem pana Jerzego Sadowskiego, który należy do Polskiego Klubu Ekologicznego w Tychach.

Zajęcia były podzielone na dwie części. Część teoretyczną i praktyczną.
Podczas części teoretycznej nasi wychowankowie dowiedzieli się czym jest  niska emisja, a także co jest jej przyczyną, dlaczego nie warto palić śmieci, a także co jest głównym zagrożeniem dla naszego zdrowia.
Przy drugiej części praktycznej uczniowie klasy 3a i 3b, mogli wykazać się zdobytą wcześniej wiedzą i za zadanie mieli wykonać segregację przygotowanych materiałów, mieli okazję wypowiedzieć się na temat proekologicznego transportu, aktywnego i zdrowego trybu życia, a także o ochronie powietrza. W sposób namacalny dzieci zobaczyły jaki groźny dla środowiska i nas samych może być dym palonego plastiku.
Polski Klub Ekologiczny działa bardzo prężnie, cieszy się dużą popularnością, oraz różnorodnością prowadzonych zajęć. Dzięki spotkaniu z panem Jerzym Sadowskim dzieci miały okazję w namacalny sposób przekonać się, że musimy dbać o świeże powietrze i zdrowy styl życia. Chętne dzieci zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.  Zajęcia zakończyły się dewizą „Nie pal śmieci, bo trujesz siebie i dzieci”.

Zespół redakcyjny