Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

DROGI UCZNIU!

Skoro ciągle aut przybywa,
to wypadków też nie mało.
Bądź ostrożny! Patrz i słuchaj,
by nic złego się nie stało!

26 września Nasza Szkoła gościła aspirant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, która informowała naszych najmłodszych uczniów, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.
Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jakie zasady obowiązują na obszarze przejścia dla pieszych, co oznacza sygnalizacja świetlna i, jak istotne jest zapinanie pasów w trakcie podróży pojazdem. Dzieci bardzo trafnie odpowiadały na pytania, dlaczego tak istotne jest chodzenie lewą stroną drogi i, czemu warto nosić odblaski.
Nagrodą za aktywność oprócz zdobytej wiedzy na temat zasad obowiązujących w ruchu drogowym, były elementy odblaskowe, które na zakończenie otrzymali wszyscy uczniowie.

Zespół redakcyjny