Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

26 września br. w Zespole Szkolno–Przedszkolnym im. Adama Mickiewicza w Mazańcowicach odbył się, po raz pierwszy, Europejski Dzień Języków Obcych.   

Do konkursu przystąpiły klasy czwarte i trzecie gimnazjalne. Uczniowie mieli za zadanie przebrać się w barwy narodowe państwa, które reprezentowały, wykonać plakaty zawierające 10 ciekawostek i ciekawie je zaprezentować oraz nauczyć się    5 zwrotów w danym języku. Zaangażowanie klas było ogromne, staranność z jaką uczniowie przygotowali stroje i prezentowali swoje prace były nie lada wyzwaniem dla komisji. Jedna prezentacja piękniejsza od drugiej! Konkurs okazał się dużym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych, co oczywiście miało swoje przełożenie na wygraną. Walka była zacięta i bardzo wyrównana. I tak w kategorii wiekowej klas IV – V zwyciężyła klasa IV d! Natomiast w klasach VI – III gimnazjalnych ex aequo VII a oraz VIII b! Gratulujemy zwycięskim klasom i do zobaczenia za rok!


Agnieszka Lanc