Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Końcem września uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Katowic i Gliwic.

W Katowicach uczestniczyli w wykładach na Uniwersytecie Śląskim  z cyklu „Osobliwości Świata Fizyki”. Tematyką tegorocznej edycji była "Potęga ciśnienia" oraz „Wszechobecne fale”. W czasie wykładów uczniowie mogli zobaczyć wiele zaskakujących doświadczeń, a także w nich uczestniczyć.
W Gliwicach uczniowie zwiedzali Palmiarnię. W przeszklonych halach wśród palm, sukulentów, roślin użytkowych czy storczyków można było poczuć się jak tropikach. Dodatkową atrakcją były egzotyczne zwierzęta: ptaki, gady, ssaki, ryby, a w szczególności mrówki dźwigające na swych grzbietach zielone liście w długich przeźroczystych rurach.

Katarzyna Piszczek