Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Bożonarodzeniowe Jasełka

Dzień 21 grudnia był w naszej szkole dniem Wigilii klasowych.

W tym uroczystym dniu, uczniowie klasy 2 c pod kierunkiem Pań: wychowawcy Jadwigi Kunstman, katechetki Lucyny Greczki i pedagoga szkolnego Anny Sobik, wystawili bożonarodzeniowe Jasełka. Wśród postaci, które pojawiły się na scenie, nie zabrakło Maryi i Józefa, ubogich Pastuszków, trzech króli oraz radosnych Aniołów. Nie zabrakło oczywiście  żłóbka z małym Jezusem.Był też wigilijny stół, na którym leżał opłatek i Biblia cytowana w przedstawieniu. Całość uzupełnił chóralny śpiew kolęd, w wykonaniu aktorów.
Autorem scenerii, w której odbyło się przedstawienie, była Pani Iwona Gawlas. Wykonała szopkę, zwierzęta z tektury i gwiazdy, które ożywiły całość dekoracji.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom klasy 2 c, którzy postarali się o piękne stroje dla występujących w Jasełkach.

                                                                 Zespół redakcyjny