Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Ferie zimowo-sportowe w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Mazańcowicach.

                     W pierwszym tygodniu ferii zimowych, w godzinach od 9.00 do 12.00 w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Mazańcowicach, odbywały się zajęcia sportowe dla  uczniów.
Na zajęcia podczas ferii zgłosiło się ok 40 uczniów. Różnorodna i  ciekawa forma zajęć, przyciągała  głównie uczniów z klas 5-8 i gimnazjum, którzy chcieli  poćwiczyć i aktywnie spędzić wolny czas.
Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali zajęcia indywidualne takie jak ; gimnastykę z akrobatyką na przyrządach  oraz skok  wzwyż. Następnie stacje gimnastyczne, podczas których uczniowie wzmacniali poszczególne partie mięśniowe. Zajęcia  fitness modelowały ciało w rytm muzyki .
Gry zespołowe są najbardziej pożądaną formą do integrowania się w grupie dlatego opiekunowie zadbali o to, aby każdy znalazł dla siebie ulubioną formę.
Uczestnicy zagrali w gry sportowe takie jak piłkę ręczną, piłkę siatkową, piłkę nożną i indywidualne rozgrywki np. w badmintona.
Oprócz atrakcji sportowych  chętni uczniowie ZSP w Mazańcowicach mogli wziąć udział w wycieczce do Bielska- Białej i Cieszyna. W Galerii BWA uczniowie oglądali wystawę Urszuli Klimczak – Koty, zwiedzali Wzgórze Zamkowe, Starówkę i Plac Katedralny. Następnie wzięli udział w projekcji filmu na temat: „ Od wełny do sukna” połączonej ze zwiedzeniem stałej ekspozycji maszyn włókienniczych i warsztatów suknaoraz w warsztacie edukacyjnym: „Tkanie w koło na wesoło”. Na zakończenie dzieci  spędziły czas na swobodnej aktywności w „Zabawowie”.Podczas wyjazdu do Cieszyna odbyły się warsztatygraficzne w Muzeum drukarstwa, zwiedzanie Wzgórza Zamkowego- Wieży Piastowskiej i Rotundy,Starówki i Teatru w Cieszynie. Na zakończenie dzieci bawiły się na lodowisku.

Zespół redakcyjny