Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

23 marca 2019 r. już tradycyjnie w naszej szkole policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy wsparciu Starostwa Bielskiego i Gminy Jasienica.

 Tegoroczna edycja turnieju odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa dzieci w wielu 10-12 lat, II grupa – pozostali uczniowie. Zmagania drużyn rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników turnieju musiał przejechać na rowerze trudny tor przeszkód oraz przystające do realiów miasteczko ruchu drogowego. Ostatnią konkurencją dla drużyn było sprawdzenie praktycznej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Niepokonane okazały się drużyny z Mazańcowic. Triumfowaliśmy w obu grupach wiekowych. W składzie I grupy wystąpili: Martyna Nikiel, Przemysław Utrata, Joanna Kosma i Patryk Borówka (wszyscy z klas piątych), natomiast grupę II reprezentowali: Piotr Kukla, Anna Stuglik i Katarzyna Woźniak. Drugie miejsca również w obu grupach wiekowych zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Bielsku-Białej.

Zwycięskie drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Krzysztofa Stankiewicza, prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Aliny Puszyńskiej oraz przedstawicieli władz gminnych i oświatowych.

Klasyfikacja – grupa I

 • 1 miejsce – SP w Mazańcowicach

 • 2 miejsce - SP nr 29 w Bielsku-Białej

 • 3 miejsce - SP nr 36 w Bielsku-Białej

 • 4 miejsce – SP nr 13 w Bielsku-Białej

 • 5 miejsce – SP w Kalnej

 • 6 miejsce - SP w Zabrzegu

Klasyfikacja – grupa II

 • 1 miejsce – SP w Mazańcowicach

 • 2 miejsce - SP nr 29 w Bielsku-Białej

 • 3 miejsce – SP Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej

 • 4 miejsce – SP nr 2 w Bystrej

 • 5 miejsce – SP nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach

 • 6 miejsce – SP nr 31 w Bielsku-Białej

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc będą reprezentować nasz powiat w etapie okręgowym, który odbędzie się również w naszej szkole 13 kwietnia 2019 r.

Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za nasze drużyny podczas kolejnych eliminacji!

Zespół Redakcyjny