Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Eliminacje okręgowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa

13 kwietnia 2109 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej prowadzili w naszej szkole eliminacje okręgowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowy, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy wsparciu Starosty Bielskiego i Wójta Gminy Jasienica.

Turniej odbywał się - podobnie jak poprzedni - w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa dzieci w wielu 10-12 lat, II grupa – kategoria open. W etapie okręgowym udział wzięli zwycięzcy rozgrywek powiatowych z miasta Bielsko-Biała, powiatu bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i pszczyńskiego. Nasze drużyny wystąpiły w obu grupach wiekowych, a w ich skład weszli: Martyna Nikiel, Joanna Kosma, Przemysław Utrata, Marcin Dobija (grupa młodsza) oraz Katarzyna Woźniak, Anna Stuglik i Piotr Kukla (grupa starsza). Obie drużyny przygotowywały się do turnieju pod okiem pana Eugeniusza Moskały, który jest opiekunem Koła BRD w naszej szkole.
Uczniowie rozpoczęli swoje zmagania od rozwiązania testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego. W kolejnych konkurencjach uczestnicy turnieju musieli zmierzyć się
z przejazdem po torze przeszkód oraz po miasteczku ruchu drogowego. W ostatnim zadaniu każda z drużyn musiała wykazać się praktyczną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zwycięskie drużyny odebrały puchary i upominki z rąk zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Ewy Brachy, prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Aliny Puszyńskiej, przedstawiciela władz oświatowych Janusza Kapsa oraz wicedyrektor ZSP w Mazańcowicach Iwony Śliwy.
Zwycięzcami w grupie I okazali się uczniowie z naszej szkoły, zaś w grupie II uczniowie
z Kończyc Wielkich (nasza starsza drużyna zajęła II miejsce). Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować nasz okręg w finale wojewódzkim, który odbędzie się 18 maja 2019 r. w Czeladzi. Serdecznie gratulujemy!
Klasyfikacja – grupa I
1 miejsce – SP w Mazańcowicach
2 miejsce - SP nr 13 w Wiśle Małej
3 miejsce - SP w Kończycach Wielkich
4 miejsce – SP nr 29 w Bielsku-Białej
5 miejsce – SP nr w Żywcu
Klasyfikacja – grupa II
1 miejsce – SP w Kończycach Wielkich
2 miejsce - SP Mazańcowicach
3 miejsce – SP nr 29 w Bielsku-Białej
4 miejsce – SP nr 13 w Wiśle Małej

 

Zespół redakcyjny