Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Apel  z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uchwalona przez Sejm Wielki 3 maja 1791 roku, pierwsza w nowożytnej Europie, a druga na świecie po amerykańskiej.

Corocznie upamiętniana, a w tym roku obchodzona po raz 228 – Konstytucja. Z okazji kolejnej rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy VII b pod kierunkiem pani Agnieszki Lanc oraz pani Renaty Kosmy. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, przyszedł czas na recytowane wiersze, pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru, przemówienie króla, oraz solowy występ uczennicy klasy VII a. Piosenka „Miejmy nadzieję” w jej wykonaniu zakończyła tę przepiękną uroczystość zachęcając nas do chwili refleksji i zadumy nad tym, czym jest dla każdego z nas Ojczyzna, Patriotyzm i Wolność.

Agnieszka Lanc