Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Akcja  "Trzymaj formę"

W ramach ogólnopolskiej akcji "Trzymaj formę" jako inicjatywy propagującej zdrowy styl życia zorganizowany został w naszej szkole  05.06.2019r.  szkolny dzień "Zdrowego stylu życia".

Miał on na celu kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej  poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W ramach akcji uczniowie przygotowywali zdrowe przekąski zgodne z  "Talerzem zdrowia"  oraz plakat o etykietach produktów żywnościowych, dostarczający  istotnych informacji, ułatwiających podejmowanie świadomych decyzji. Zwycięzcy tegorocznego konkursu:

I miejsce klasa 5d

II miejsce klasa 5a

III miejsce klasa 7a

Ponadto uczniowie klas gimnazjalnych przystąpili do konkursu on-line mającego na celu pogłębieniu wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia,  znaczenia zdrowego żywienia dla organizmu człowieka,  pogłębieniu wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych.

 Organizatorzy:

Joanna Cholewik

Katarzyna Piszczek