Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020!

Drugiego września 2019 roku uczniowie klas V-VIII rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. Uczniowie klas I-IV zainaugurowali rok szkolny 2019/20120 o godzinie 10:45.

Po uroczystej Mszy Świętej uczniowie zebrali się w auli naszej placówki. Pani Dyrektor Agata Czauderna serdecznie powitała wszystkich obecnych. Następnie na aulę szkolną został wprowadzony sztandar szkoły i wszyscy uroczyście odśpiewali hymn.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna. Pierwsza część występu miała charakter wakacyjny, w drugiej części uczniowie przypomnieli, poprzez wiersze i piosenki, ważne wydarzenia, jakie miały miejsce w Polsce 1 września 1939 roku, oraz fakt, że w tym roku przypada 80 rocznica   wybuchu II wojny światowej. Akademia została przygotowana pod okiem wychowawców- w klasach szóstych: mgr Renaty Łopateckiej-Osierda oraz mgr Eweliny Pietraszko. W klasach młodszych występ artystyczny przygotowali uczniowie klas trzecich pod  opieką: mgr Haliny Orlickiej oraz mgr Izabeli Jasek.

Na koniec Pani dyrektor życzyła wszystkim owocnego roku szkolnego, a uczniowie pod opieką wychowawców udali się do swoich sal i oficjalnie rozpoczęli nowy rok szkolny.

Życzymy wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym 2019/2020!

 

Opracowała:

mgr Ewelina Pietraszko