Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

„Osobliwości świata fizyki” i „Biorobotyka”

18 września, jak co roku, najstarsi uczniowie naszej szkoły brali udział w wykładach i pokazach organizowanych na Uniwersytecie Śląskim w ramach  Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego. 

Zajęcia i wykłady poprowadzone były przez naukowców reprezentujących: Uniwersytet Śląski Dzieci, grupę Unibot oraz Uniwersytet Śląski Maturzystów.
Tematyką tegorocznych zajęć  były ładunki, pola elektryczne i wysokie napięcia, ogień jako niszczycielski żywioł, który okiełznany staje się niezastąpionym źródłem energii oraz fizjologia mózgu jako inspiracja do stworzenia robota IURO, budowa i transport międzykomórkowy jako sposób przemieszczania nanorobotów, a także budowa i możliwości wykorzystania DNA w medycynie.

Opracowała
Katarzyna Piszczek