Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Dzień Kropki

W Naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym 18.09.2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Po raz drugi kropki małe i duże zawładnęły placówką a wszystko z okazji globalnego święta kreatywności, odwagi i współpracy. Przedszkolaki jak i uczniowie wspominając historię małej dziewczynki o imieniu Vashti, odkrywali swoje  talenty i mocne strony. Wspomagając rozwój wyobraźni dzieci i uczniów nauczyciele w tym dniu prowadzili zajęcia
i lekcje z kropką jako motywem przewodnim. Przedszkolaki świętowały w krainie kropek rysując różnorodne kropki na kartce farbami, tworząc kwiaty i postacie z wyciętych kolorowych kropek
i kropeczek wszystko to, co podpowiada wyobraźnia. Ponadto utrwalali znajomość cyfr, układając
je w kolorowej kropkowej kolejności oraz sprawność i współpracę uczestnicząc w tematycznych grach i zabawach. Uczniowie szkoły również rozwijali swoją kreatywność poprzez rysunek tego, co lubią robić a, co jednocześnie jest ich umiejętnością i talentem. Każdy uczeń swój rysunek wykonywał na stworzonej przez siebie kropce z, których powstało „Klasowe drzewo talentów” dzięki, któremu każdy mógł dostrzec umiejętności drugiej osoby.
Dzień Kropki wywołał wiele radości i uśmiechu, ale przede wszystkim pozwolił na to, by każdy zauważył, że ma talent, trzeba tylko wierzyć we własne możliwości.

 Zespół Redakcyjny