Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 04 października 2019 r. w naszej szkole odbył się IX ŚDTM (Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia). Było to wielkie szkolne wydarzenie.

Ta międzynarodowa akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie po długich wakacjach tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym. Tegorocznemu świętu tabliczki przyświecało hasło: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.”

Tydzień wcześniej trwały już przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”. 04 października uczniowie oraz rodzice wzięli udział w sprawdzeniu „tabliczkowej wiedzy”, zdając egzaminy ustne i pisemne.

Uczniowie uczęszczający na kółko matematyczne egzaminowali ze znajomości tabliczki mnożenia pozostałych uczniów naszej szkoły. Tabliczkę mnożenia musieli przypomnieć sobie także nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice przyprowadzający do szkoły swoje pociechy. Egzaminatorzy po zdanym egzaminie wręczali odznaki Experta Tabliczki Mnożenia.

Do egzaminu pisemnego przystąpiło 288 uczniów, a do ustnego 287 uczniów. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 417 osób - SERDECZNIE GRATULUJEMY.

Poprzez wspólną zabawę chcieliśmy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie - w wielu sytuacjach życiowych. Wszędzie otaczają nas liczby, dlatego warto utrwalać tabliczkę mnożenia.

Tegoroczne odchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia możemy uznać za bardzo udane. Wzbudziły one w uczniach wiele pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Dziękuję wszystkim uczniom uczęszczającym na kółko matematyczne za wspólną, dobrze wykonaną pracę, a uczniom, nauczycielom i rodzicom naszej szkoły za liczne włączenie się w akcję. Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia – WARTO BYŁO!

Koordynator lokalny - mgr Anna Miler

Koordynator lokalny - mgr Agnieszka Piwowar