Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Audycja muzyczna

W dniu 16.10.2019 r w naszej szkole, odbył się koncert w wykonaniu Łódzkiego Trio Koncertowego”Złota Trąbka” w składzie Marcin Błoszyk- trąbka, Adrian Latosiewicz- instrumenty klawiszowe, Maciej Malec -puzon . Pan Maciej  był jednocześnie liderem prowadzącym koncert.


Artyści przedstawili się muzycznie, demonstrując brzmienie instrumentów dętych blaszanych, rozpoczynając koncert utworem pt „Prząśniczka” Stanisława Moniuszki.

Aby zachęcić uczniów do aktywnego uczestnictwa, artyści zaproponowali kilka konkursów i zabaw. Jednym z nich było odgadywanie tytułów utworów z filmów Disneya. A były to utwory z bajek „Księga dżungli”, „Król Lew”, „Piękna i bestia”. Uczniowie którzy prawidłowo odgadli tytuły, otrzymali naklejki oraz breloczki.
Następnie słuchaliśmy hiszpańskiego „Passo-doble” podczas którego, wszyscy słuchacze zgodnym chórem wołali na sygnał prowadzącego „OLLE”!!! świetnie się przy tym bawiąc.
Podczas greckiej „Zorby”uczniowie, rytmicznie  klaskali a w czasie kubańskiej „Samby” grupa dziewcząt, tańczyła na scenie.
Oliwia kl. 5 „Podobało mi się gdy podczas koncertu, śpiewaliśmy melodię z filmu „Różowa Pantera”.
Szymon kl.8 „ Znam film Va Bank, fajnie było usłyszeć  melodię z tego filmu, szkoda tylko że prowadzący podchodził z pytaniami tylko do klas młodszych ale i tak koncert był ciekawy”.
 Martyna kl 6. „Podobały mi się melodie z bajek Disneya”.

 Kilku ochotników miało okazję zagrać na ustniku i wydobyć dźwięk na puzonie.
Reszta słuchaczy miała z tego niezły ubaw .
 Daniil „Czułem się zawiedziony że nie zostałem wybrany do próby gry na trąbce, też chciałem spróbować”.

Marzena Muzyka „Uczniowie klas szóstych, mieli okazję usłyszeć i zobaczyć jak wykonuje się sposób gry zwanej glissando na puzonie, jest to rodzaj artykulacji , ponieważ był to  ich ostatni temat lekcji na muzyce”.

Naszym gościom w imieniu uczniów, podziękowała  uczestnicząca w koncercie Pani Wicedyrektor Ewa Naglik.

Zespół redakcyjny