Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

"Prezent pod choinkę"

"Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje"    /Erich Fromm/

Ostatnie miesiące roku kalendarzowego to czas, który sprzyja organizowaniu akcji charytatywnych związanych z okresem świątecznym oraz trudną zimową pogodą.

Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło akcję "Prezent pod choinkę" skierowaną do dzieci z Domów Dziecka, rodzin zagrożonych ubóstwem oraz dzieci z obozów dla uchodźców. Paczki trafią na Ukrainę, Białoruś, Rumunię i Bułgarię. Inicjatorem akcji był pastor Andrzej Dyczek. Nasi uczniowie wspierani przez swoich rodziców aktywnie włączyli się w akcję, dzięki czemu Koło Wolontariatu przygotowało 50 wspaniałych prezentów pod choinkę. Uczniowie należący do Koła zajęli się nagłaśnianiem akcji, wykonaniem plakatów, zbiórką darów. W piątek, 8 listopada, wolontariusze zostali kilka godzin po lekcjach, by przygotować wszystkie paczki do transportu. Na koniec prezenty zostały przewiezione do pastora, który przekaże je Centrum Misji i Ewangelizacji.

W akcji wzięło udział większość uczniów naszej szkoły, zarówno z klas młodszych jak i starszych. Godna podziwu jest organizacja klas, które pod opieką wychowawców przygotowały solidarnie paczki w imieniu całej klasy. Co roku znajdują się również hojne rodziny, które samodzielnie przygotowują prezent. 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!

                                                                                                  Koordynator SKO

                                                                                         Katarzyna Jakubiec-Broda