Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Każdego roku w dniu 20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka na pamiątkę uchwalenia przez ONZ w 1989 roku Konwencji o Prawach Dziecka.

Był to pierwszy dokument w historii poświęcony prawom dzieci na całym świecie. Z tej okazji uczniowie z Koła edukacji regionalnej i obywatelskiej  przygotowali akcję, która przypominała społeczności szkolnej, że 30 lat temu, czyli całkiem niedawno, powstało prawo, które szczególnie chroni dzieci. Uczniowie otrzymywali przygotowane karteczki, na których zapisane były prawa dzieci, a podczas przerw, na korytarzach, uczniowie na wykonanych wcześniej kolorowych balonikach prezentowali hasła związane z Konwencją Praw Dziecka.  Akcja miała podkreślić ogromną wagę tego Dokumentu, który niestety nie jest przestrzegany w wielu państwach na świecie, chociaż dotyczy wszystkich dzieci.

Zespół redakcyjny