Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS I – III

17grudnia 2019 r. w naszej szkole, jak co roku, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas młodszych pod hasłem "Utwory Juliana Tuwima i Jana Brzechwy", który zorganizowały i przeprowadziły: P. Tatiana Przybylska i P. Halina Orlicka.

W konkursie udział wzięli laureaci konkursów klasowych, przeprowadzonych przez wychowawców klas I – III: Milena Ślosarczyki Jan Tatka – kl. 1a; Amelia Kwaśny-Kubiak i Marcin Gad – kl. 1b; Wojciech Mróz i SofiiaKopychynska– kl 1c; Justyna Pająk i Aleksandra Moskała – kl. 2a; Łukasz Kosałkai Liliana Jaksik – kl. 2b ; Oliwia Krywult i Borys Dudek – kl. 2c; Konrad Brodziński i Jakub Dziadek – kl. 3a; Julia Danel i Lena Dziendziel – kl. 3b; Julian Lalorny i Julia Magiera – kl. 3c.

    Po wysłuchaniu wszystkich recytacji, komisja w składzie: , P. Bożena Krygier,  P. Renata Sierota oraz P. Edyta Waluś, wyłoniła zwycięzców oceniając dobór repertuaru, recytację i wyraz artystyczny uczestników:

I miejsce – Julia Danel kl. 3b
II miejsce – Justyna Pająk kl. 2a
III miejsce – Wojciech Mróz kl. 1c

oraz dwa wyróżnienia dla :

Aleksandry Moskała – kl. 2a
Leny Dziendziel – kl. 3b

Uczniowie uczestniczący w tegorocznej edycji konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

/Zespół redakcyjny/