Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Byliśmy na Lidze Mistrzów BRD (Kędzierzyn–Koźle; 13-14 lutego 2020 r.)

Reprezentacje 11 województw stawiły się wraz z rowerami w Kędzierzynie-Koźlu, by wziąć udział w XIII edycja Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD.

Nasza szkoła reprezentowała województwo śląskie, a wystąpiliśmy w następującym składzie:
Joanna Kosma, Martyna Nikiel, Maja Łukasik, Przemysław Utrata (wszyscy z kl.VI b) Opiekunem drużyny był pan Eugeniusz Moskała.
    Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego sprawdzano zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Uczestnicy rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, który składał się z dwudziestu pięciu pytań ogólnych i dziesięciu dotyczących pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Najlepsi zawodnicy z całej Polski musieli także zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze po wyjątkowo trudnym torze przeszkód oraz wykazać się umiejętnościami związanymi z udzielaniem pierwszej pomocy.  
Turniej przeprowadzono w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1.
    Wróciliśmy bogatsi o doświadczenie (turniej stał na bardzo wysokim poziomie,
więc możba było uczyć się od "mistrzów") i zmotywowani do jeszcze większego wysiłku, aby w tym roku szkolnym osiągnąć jak najlepszy winik w Ogólnopolskim Turnieju BRD, który zaczyna się już w marcu etapem powiatowym.