Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Warsztaty: „Jak powstaje papier?

 Dnia 24 i 25 lutego w naszej szkole wszystkie klasy I – III miały okazję  uczestniczyć w warsztatach „Jak powstaje papier? – czerpanie papieru, historia piśmiennictwa”.

Warsztaty przyczyniły się do rozszerzenia wiedzy na temat powstania papieru i dawnych rzemiosł. Każdy uczeń mógł osobiście czerpać papier wraz z zatopionymi płatkami kwiatów w masie papierniczej, barwić papier techniką japońską, odciskać pieczęcie  lakowe, a następnie zabrać swoje prace do domu. Całe warsztaty utrzymane były w  duchu dawnej epoki poprzez średniowieczne stroje, w których były prowadzone warsztaty oraz zabytkowe maszyny i urządzenia. Dostarczyły naszym wychowankom niezapomnianych emocji i wrażeń. Dziękujemy prowadzącym , firmie KALANDER i mamy nadzieję na kolejne spotkanie…

                                                                                  Zespół redakcyjny