Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczęty!

1 września 2020 roku odbyło się w naszej szkole rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.

 

W tym roku mieliśmy do czynienia z wyjątkową inauguracją nowego roku szkolnego.
Z powodu sytuacji epidemicznej w auli szkolnej zgromadzili się jedynie uczniowie klas pierwszych i trzecich. Uczniowie pozostałych klas spotkali się o wyznaczonych godzinach w salach ze swoimi wychowawcami, którzy przekazali im najważniejsze informacje związane z bezpiecznym powrotem do szkoły. Spotkanie w auli szkolnej otworzyła Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach Pani Ewa Naglik, witając wszystkich zgromadzonych, a szczególnie uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami: 1a z panią Martą Krywult, 1 b z panią Izabelą Jasek oraz 1 c z panią Małgorzatą Babińską. Wszystkim pierwszakom wtórował szkolny dzwonek podczas uroczystego wejścia do auli. Następnie po wprowadzeniu sztandaru przez Poczet Sztandarowy odśpiewano hymn narodowy. W dalszej części klasy trzecie przedstawiły krótki program artystyczny, który przygotowały pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: Renaty Sieroty, Anny Burian i Renaty Duś. Na koniec Pani Wicedyrektor E. Naglik złożyła wszystkim uczniom życzenia sukcesów w nauce i zdrowia w obecnych czasach, rodzicom natomiast pociechy ze swoich dzieci oraz jak najmniej zmartwień. Po zakończeniu oficjalnej części uczniowie klas pierwszych i trzecich  przeszli do wyznaczonych sal.

Zespół redakcyjny