Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

„Eksperci programowania”

Zajęcia w ramach projektu „Eksperci programowania” rozpoczęły się także w klasie 2a i 2b, są prowadzone przez Panią Tatianę Przybylską i Panią Monikę Stelmarczyk.

Projekt „Eksperci programowania w podregionie bielskim” będzie realizowany w 29 szkołach podstawowych w 8 gminach w podregionie bielskim.
Po wymagającej rekrutacji, zakwalifikowaliśmy się do projektu „Eksperci programowania w podregionie bielskim”, dzięki któremu trzy nauczycielki ZSP w Mazańcowicach przeszły specjalistyczne szkolenie teoretyczne i praktyczne pod okiem wykwalifikowanych ekspertów z zakresu programowania i dydaktyki cyfrowej. Wielogodzinne szkolenie zaowocowało poszerzeniem kompetencji naszych specjalistek od nauczania wczesnoszkolnego i od marca tego roku wprowadzają one dzieci w świat zagadnień informatycznych oraz myślenia komputacyjnego.
Nauka programowania stała się stałym elementem programu nauczania w szkołach. W nowej podstawie programowej Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało jako szczególnie istotne wdrażanie w procesie edukacyjnym umiejętności logicznego i algorytmicznego myślenia, programowania, posługiwania się aplikacjami i korzystania z różnych źródeł informacji.
Dzieci poprzez zabawę uczą się podstaw programowania z użyciem programu Scratch Jr. Zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków LEGO WeDo 2.0 pozwalają w formie zabawy rozwijać w uczniach kompetencje informatyczne, umiejętności manualne, myślenie komutacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego.

Zespół redakcyjny