Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Święto Konstytucji 3 Maja

Z okazji Narodowego Święta, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbył się w naszej szkole uroczysty apel.

Pani Dyrektor, mgr Agata Czauderna, rozpoczęła uroczystość od wprowadzenia sztandaru szkoły, następnie uczniowie klas I-IV odśpiewali hymn państwowy.
Akademia, została przedstawiona przez uczniów klasy IVc, pod czujnym okiem wychowawcy klasy, mgr Eweliny Pietraszko.
Uczniowie w sposób przystępny przybliżyli swoim kolegom, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Starali się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas Polaków jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Przypomnieli nam o tak ważnym wydarzeniu  z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.
Recytatorskim występom towarzyszyły również pieśni patriotyczne, wykonane przez klasę IVc.


mgr Ewelina Pietraszko