Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Wojewódzki sukces drużyn BRD

    19 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Czeladzi odbył się – XLI Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

   Placówka ta już po raz jedenasty była gospodarzem tych zawodów, a uczestniczyło w nich tym razem - w kategorii szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych - 14 drużyn.
    W trakcie turnieju zawodnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, analizowali konkretne sytuacje na skrzyżowaniach i wykonywali konkurencje techniczne tj. jazdę rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze sprawnościowym.
    Zmagania młodych uczestników trwały kilka godzin. Rywalizacja okazała się bardzo zacięta i wyrównana. Najlepszą drużyną XLI Wojewódzkiego Finału Turnieju BRD spośród szkół podstawowych okazała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 z Mierzęcic, a w kategorii gimnazjów drużyna  z Mazańcowic. Mistrzowie województwa z oddziałów gimnazjalnych to: Tomasz Fuchs, Bartłomiej Kozłowski i Kacper Klęczek. Opiekunem drużyny jest p. Eugeniusz Moskała.
     To ekipy tych szkół w dniach: 05-07.06.2017 r. wezmą udział w XLI Ogólnopolskim Finale Turnieju BRD w Przelewicach  (woj. zachodniopomorskie) i będą reprezentować województwo śląskie.
    Na pochwałę zasłużyła również  drużyna Szkoły Podstawowej, która zdobyła III miejsce. Brązowi medaliści to: Anna Stuglik, Katarzyna Woźniak, Maciej Kuś  i Piotr Kukla.
    Dużym sukcesem może pochwalić się jeden z zawodników tej drużyny, Piotr Kukla, który zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej  z wiedzy teoretycznej. Opiekunem drużyny jest p. Ewa Zeman.

Wszystkim zawodnikom i opiekunom GRATULUJEMY!

Eugeniusz Moskała