Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Miting Skoku o Tyczce

IV Międzynarodowy Miting Skoku o Tyczce o Puchar Wójta Gminy Jasienica i Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach

18 maja w hali lekkoatletycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego W Mazańcowicach odbył się czwarty międzynarodowy Miting Skoku o Tyczce o Puchar Wójta Gminy Jasienica i Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy  Olimp. W zawodach wzięło udział  23 zawodników w tym zawodnicy zaprzyjaźnionego klubu Sokol Opava Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy Jasienica Pan Janusz Pierzyna; Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pani Agata Czauderna; Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Pan Zbigniew Polakowski; przedstawiciel Starostwa Powiatowego Pan Czesław Pszczółka; Wicedyrktor ZSP Pani Iwona Śliwa; Prezes Szkolnego Związku Sportowego Pan Dariusz Janko oraz przedstawiciel  wieloletniego sponsora klubu,  mazańcowickiej  firmy Drobek - Pan Bronisław Machalica. Zawody obserwowała liczna grupa sympatyków, rodziców oraz uczniów zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach. Po uroczystym otwarciu każdy z zawodników otrzymał torbę z upominkami oraz pamiątkowymi koszulkami - których sponsorami były zaprzyjaźnione firmy z Mazańcowic: Hydro - Instal oraz Wod-Bud. Grupa najmłodszych walczyła o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Wśród dziewcząt puchar wywalczyła Agnieszka Kapka. Drugie miejsce zajęła Marta Wernicka a trzecie miejsce Matylda Paszek oraz Wiktoria Filuś, wszystkie reprezentujące klub UKS Olimp Mazańcowice. Wśród najmłodszej grupy chłopców pierwsze miejsce zajął Jan Krcek z klubu Sportowego Sokol Opava drugie miejsce Grzegorz Grot a trzecie Kacper Cieśla reprezentujący oboje UKS Olimp Mazańcowice. O puchar Wójta rywalizowali najstarsi zawodnicy. I tak w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Agata Puchałka wynikiem 3 m 40 cm drugie miejsce Sara Skrobankova (Sokol Opava) 3 m a trzecie miejsce Maja Jurzak reprezentująca uks Olimp Mazańcowice. Wśród chłopców z wynikiem 4 m 40 cm zwyciężył Adrian Kupczak drugie miejsce zajęli Arkadiusz Ciesielski oraz Krzempek Maciej a trzecie miejsce wywalczył Jakub Gawłowski. Warto nadmienić, iż zwycięzca mitingu jest równocześnie posiadaczem najlepszego wyniku w swojej kategorii wiekowej w Polsce (4m70cm) oraz będzie reprezentował nasz kraj na II  Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Gyor na Węgrzech. Dziękujemy wszystkim kibicom za bardzo dobrą sportową atmosferę i zapraszamy za rok.

Piotr Krupiński