Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Kocham Polskę”- sukces naszych uczniów w konkursie historycznym.

Z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę nasza Szkoła bierze udział w szeregu inicjatyw uświetniających rocznicę. Wielką radość sprawili nam uczniowie reprezentujący Szkołę w III Regionalnym Konkursie Historycznym „Kocham Polskę” organizowanym pod patronatem honorowym Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Konkurs odbył się 24 maja w Szkole Podstawowej nr 24 w Bielsku-Białej. Rywalizacja była zaciekła, gdyż udział w konkursie brało kilkanaście szkół z terenu miasta Bielska-Białej, powiatu bielskiego oraz żywieckiego. Drugie miejsce w kategorii klas starszych zdobył Artur Moskała z klasy 7a i aż dwa wyróżnienia w kategorii klas młodszych zdobyli uczniowie z klasy 4d - Magdalena Kosałka oraz Mateusz Woźniak. Jako pierwsza gratulacje zwycięskiej drużynie złożyła Pani Dyrektor Agata Czauderna. Cieszymy się, że wysiłek uczniów włożony w przygotowanie się do konkursu został zwieńczony sukcesem i wierzymy, że będzie motywacją dla reszty społeczności szkolnej do aktywnego uczestnictwa w podobnych inicjatywach. Uczniów w przygotowaniu do konkursu wspierali ich nauczyciele historii, Pani Katarzyna Dębińska-Zwięczak oraz Pani Katarzyna Jakubiec-Broda.

                                                                    Katarzyna Jakubiec-Broda