Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

"Tajemnice karbońskich lasów"

Finał konkursu plastycznego "Tajemnice karbońskich lasów"  w Państwowym Instytucie Geologicznym w Sosnowcu.

 22 maja 2018 roku w siedzibie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB w Sosnowcu odbyło sie uroczyste ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Tajemnice kabońskich lasów" na etapie regionalnym, obejmującym województwo śląskie i opolskie.

Aż trzy uczennice naszej szkoły zostały laureatkami i zostały zaproszone do Sosnowca. Wszystkich wyróżnionych na tym szczeblu było 13.

Laureatkami zostały:
Magdalena Kosałka z klasy IV d
Adrianna Tracz z klasy VI b
Anna Stuglik z klasy VI b.

Prace plastyczne dziewczyn były wykonane technikami mieszanymi.
Praca Magdaleny Kosałki skomponowana została głównie z suszonych roślin: liści paproci, płatków kwiatów oraz odbić motywów florystycznych.

Dzieło Adrianny Tracz wyczarowane  zostało całkowicie z muliny, "namalowała" nią piękny obraz,  przyklejając dziesiątki metrów kolorowych nici, by w centralnym punkcie powstała gigantyczna, kolorowa praważka.

Natomiast  Anna Stuglik postawiła na kolaż, do którego użyła miedzy innymi: skorupek po pistacjach, kamyczków, cekinów i bardzo wielu innych elementów... a czego nie nakleiła, to kreatywnie  domalowała.

Na uroczystym bankiecie nasze laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody. Spędziły czas w fantastycznej i dosłownie nieziemskiej atmosferze, którą wykreował dla nich organizator konkursu Pan Paweł Woźniak. Zachęcam do przeczytania relacji z tego wydarzenia, przedstawionej przez organizatora.

Wszystkim laureatkom gratulujemy sukcesu!

Czytaj więcej: https://www.pgi.gov.pl/sosnowiec/wyniki-konkursow/10485-tajemnice-karbonskich-lasow-2018.htmlIwona Gawlas