Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Szkolny Konkurs Recytatorski

27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.

Wzięli w nim udział wszyscy chętni przedstawiciele kl. IV – VII. Uczniowie klas IV i V przygotowywali wybrany przez siebie wiersz polskiego poety, natomiast uczniowie klas V i VI recytowali utwory Zbigniewa Herberta. Dlaczego akurat tego twórcy? Ponieważ rok 2018 to właśnie Rok Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku. Konkurs poprowadziła pani Iwona Gawlas, natomiast jury w składzie: pani Bożena Krygier, pani Marta Szymeczek oraz pani Katarzyna Wasilew miało przyjemność wysłuchać wielu pięknych deklamacji. Utwory prezentowane przez uczniów były dość różnorodne. Można było usłyszeć znane wszystkim wiersze Juliana Tuwima czy Jana Brzechwy, dojrzałe utwory Wisławy Szymborskiej, a nawet cały tekst „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza. Uczniowie starszych klas z kolei podjęli się próby interpretacji dość trudnej twórczości Zbigniewa Herberta, co z pewnością stanowiło dla nich nie lada wyzwanie. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów, jury jednogłośnie zdecydowało się przyznać nagrody następującym osobom:
- klasy IV i V:
I miejsce – Zuzanna Grabowska z kl. IV b,
II miejsce – Marta Machalica z kl. IV d,
III miejsce – Milena Danel z kl. IV d i Wiktoria Morawska z kl. V a;
- klasy VI i VII:
I miejsce – Katarzyna Woźniak z kl. VI a,
II miejsce – Szymon Kamiński z kl. VI a,
III miejsce – Amelia Konior z kl. VI a i Amelia Kluka z kl. VI b.
Laureatom, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie swoich wystąpień.

                                
                                Opracowanie: Katarzyna Wasilew