Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

„W krainie baśni”

W bieżącym roku szkolnym wszyscy czwartoklasiści zostali zaproszeni przez swoje nauczycielki języka polskiego do świata baśni.

Podczas cyklu lekcji poświęconych tej tematyce uczniowie przeczytali wiele utworów z najsłynniejszych zbiorów baśni, poznali cechy tego gatunku oraz sylwetki pierwszych baśniopisarzy. Zgłębianie baśniowych tajemnic zostało zwieńczone ogłoszeniem konkursu pod hasłem „W krainie baśni”, w którym mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie klas czwartych.  Konkurs polegał na samodzielnym napisaniu opowiadania o charakterze baśni, a przyświecające mu cele to: rozwijanie uzdolnień literackich uczniów, pobudzanie dziecięcej wyobraźni, rozbudzanie wrażliwości i aktywności pisarskiej dzieci oraz propagowanie czytelnictwa. Po kilku tygodniach okazało się, że swoją twórczością postanowili pochwalić się przedstawiciele wszystkich klas czwartych. Jury przystąpiło więc do lektury, a tym samym do wyłonienia autorów najlepszych tekstów.

Okazali się nimi:
I miejsce – Zuzanna Grabowska z kl. IV b,
II miejsce – Mateusz Woźniak z kl. IV d,
III miejsce – Magdalena Kosałka z kl. IV d oraz Przemysław Utrata z kl. IV b.


Za trud włożony w napisanie baśni wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dodatkowymi ocenami z języka polskiego oraz pamiątkowymi dyplomami.
Zwycięzcy konkursu otrzymali natomiast nagrody książkowe. Młodym pisarzom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

                              

                                Opracowanie: Katarzyna Wasilew