Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

XLI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH PRZESZEDŁ DO HISTORII   

W  dniach 5 -7 czerwca 2018 r.  w Przelewicach  (woj. zachodniopomorskie) odbywał się centralny finał Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.
    Zmagania rozpoczęły się we wtorek, kiedy to nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju.  Także tego dnia  dzieci i młodzież przystąpiły do pierwszej konkurencji turniejowej - testu wiedzy z przepisów ruchu drogowego.
    W środę 6 czerwca w przelewickim gimnazjum  rozegrane zostały konkurencje sprawnościowe: jazda rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód, jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego oraz zadania z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
    W czwartek na sali gimnastycznej Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy odebrali nagrody i dyplomy.
    Drużyna z naszej szkoły w składzie: Bartłomiej Kozłowski, Tomasz Fuchs i Kacper Klęczek reprezentowała województwo śląskie w kategorii  oddziałów gimnazjalnych. Zajęliśmy 14 miejsce. Zabrakło trochę szczęścia. W przyszłym roku zamierzamy nie tylko zakwalifikować się do finału, ale poprawić tegoroczny wynik.

Opiekun drużyny BRD:
Eugeniusz Moskała