Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

„W kręgu poezji i pieśni patriotycznej”

Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w konkursie recytatorskim organizowanym 5 czerwca przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieszczętach.

W związku z obchodzonym w 2018 roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, XV edycja konkursu miała na celu popularyzowanie poezji i pieśni o tematyce patriotycznej oraz piękna kultury i języka polskiego. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu nasi uczniowie uczyli się kultywować pamięć o ważnych wydarzeniach, które miały wpływ na losy naszej ojczyzny. Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.
Uczniowie rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Uczestnicy klas I- III byli oceniani za recytację wybranego utworu o tematyce patriotycznej oraz pracę plastyczną na temat: postać historyczna związana z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. I miejsce za recytację zajęła uczennica naszej szkoły Maja Konior z klasy 3 b, która zadeklamowała utwór Wisławy Szymborskiej pt.  „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. To   nie jedyny sukces w tej kategorii, bowiem III miejsce zdobył także nasz uczeń-Iwo Walczak z klasy 2a, który otrzymał aż dwa dyplomy ; za deklamację wiersza Marii Konopnickiej pt. „Ojczyzna” oraz pracę plastyczną ( kolaż o tematyce patriotycznej).
Z kolei w kategorii klas starszych ( IV-VII) wyróżnienie  z naszej szkoły zdobył Paweł Michłanowicz z klasy 4a za recytację wiersza Władysława Bełzy pt. „Polska mowa”.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczniowie byli przygotowywani przez nauczycieli polonistów, muzyki oraz swoich wychowawców ( w klasach młodszych).
Udział w konkursie stał się dla uczniów cennym doświadczeniem, a zdobyte nagrody i wyróżnienia są źródłem radości i stanowią motywację do dalszej pracy.


                                                                                                                                          Opracowała: Marta  Szymeczek