Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

    22 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego.

Uroczystość została podzielona na dwie części: w pierwszej uczestniczyli uczniowie klas VII oraz II i III oddziałów gimnazjalnych, w drugiej uczniowie klas I-VI. Obydwie zostały poprzedzone mszą świętą w Kościele parafialnym w Mazańcowicach pod wezwaniem Marii Magdaleny.
    Apele odbyły się w auli szkolnej i otworzyła je Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach Pani Agata Czauderna, witając wszystkich przybyłych gości, grono pedagogiczne, obecnych rodziców oraz uczniów. Następnie Pani Dyrektor poprosiła Poczet Sztandarowy o wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewano hymn narodowy.
    Kolejno przyszedł czas na rozdanie świadectw i nagród. Rozpoczęto od uczniów trzecich klas gimnazjalnych, dla których po raz ostatni wybrzmiał dzwonek i którym Pani Dyrektor wręczyła świadectwa oraz nagrody. Pani Wicedyrektor Iwona Śliwa wyróżniła gimnazjalistów ze szczególnymi osiągnięciami w nauce (Liwia Sordyl z kl. III a, Weronika Ciepał z kl. III a, Martyna Szozda z kl. III a); w sporcie (Adrian Kupczak z kl. III a); w Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Biblijnym „Jonasz” (Małgorzata Grot z kl. III a) oraz w Ogólnopolskim Turnieju BRD (Tomasz Fuchs z kl. III c, Bartłomiej Kozłowski z kl. III c, Kacper Klęczek z kl. III c).
    Następnie uczniom wszystkich pozostałych klas wręczono świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, zachowanie, a także wzorową frekwencję. Pani Dyrektor doceniła również nieocenioną pomoc rodziców, którym wręczyła listy gratulacyjne i podziękowania za pracę na rzecz szkoły. W czasie uroczystości głos zabrali także zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Piotr Grochowiecki oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Kałek, która podziękowała Pani Dyrektor za sprawowanie pieczy nad placówką. Nie mogło zabraknąć też podziękowań i życzeń od Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Magdaleny Marony, który na ręce Pani Dyrektor złożył bukiet kwiatów.
    Następnie przyszedł czas na program artystyczny. Najpierw wystąpiła cała klasa IV b, która pod opieką Pani Katarzyny Wasilew przygotowała zabawne przedstawienie w formie wiadomości telewizyjnych poświęconych sprawom szkolnym. Później zaprezentowali się uczniowie kl. V a przygotowani przez Panią Martę Szymeczek, recytując utwory o tematyce wakacyjnej oraz dziękując za kolejny udany rok szkolny. Ważnym punktem programu był również występ szkolnego chóru, śpiewającego pod czujnym okiem Pani Renaty Kosmy. Występy rozgrywały się na tle pięknej dekoracji wykonanej przez Panią Iwonę Gawlas.
    Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych wakacji oraz zwróciła uwagę na bezpieczeństwo w czasie letnich przygód.


Zespół redakcyjny