Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

    4 września 2017 roku o godzinie 8:00 rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018 Mszą Świętą w Kościele parafialnym w Mazańcowicach pod wezwaniem Marii Magdaleny.

    Mszy przewodniczył ksiądz katecheta Łukasz Koba. W trakcie kazania ksiądz katecheta nawiązał do Pisma Świętego i zachęcił uczniów do systematycznej nauki i pracy w szkole.
    Następnie uczniowie klas V-VII oraz uczniowie oddziałów gimnazjalnych kl. II-III zebrali się w auli naszej placówki. Pani Wicedyrektor Iwona Śliwa serdecznie powitała wszystkich obecnych i poprosiła Poczet Sztandarowy o wprowadzenie Sztandaru Szkoły, a po chwili został odśpiewany hymn narodowy. Potem Pani  Wicedyrektor Iwona Śliwa powitała Grono Pedagogiczne z Panią Wicedyrektor Ewą Naglik na czele. Przedstawiła nowych pracowników szkoły: Panią  Bożenę Krygier – nauczyciela języka polskiego, Panią Katarzynę Wasilew – nauczyciela języka polskiego, Panią Edytę Waluś – nauczyciela świetlicy, historii i wychowania do życia w rodzinie,  oraz księdza Łukasza Kobę– katechetę; powitała zgromadzonych rodziców oraz pracowników obsługi. W chwilę później głos zabrał gość - Pani Ilona Michalczyk -  młodszy aspirant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Bielsku – Białej. Pani policjantka wielokrotnie powtarzała, że bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. Udzieliła uczniom porad w zakresie bezpiecznej drogi do szkoły i do domu oraz poruszania się po jezdni na rowerze.
    Kolejno Pani Wicedyrektor Iwona Śliwa ogłosiła sprawy organizacyjne oraz  wyczytała wychowawców poszczególnych klas i przypisane im sale lekcyjne.
 Następnie uczniowie klasy V a i V b przedstawili swój program artystyczny przygotowany przez Panie Annę Miler i Natalię Chrobak-Lis. Wszystko to rozgrywało się na tle dekoracji wykonanej przez Panią Iwonę Gawlas oraz Panią Darię Łukaszewską.
    Na koniec Pani Wicedyrektor życzyła wszystkim owocnego roku szkolnego, a uczniowie pod opieką wychowawców udali się do swoich sal i oficjalnie wkroczyli w nowy rok szkolny.
    Wszystkim życzymy powodzenia!

                                Zespół redakcyjny.