Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Kolejny sukces tyczkarzy UKS OLIMP Mazańcowice

W dniach 22-24.09.2017 w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce.

15 letni zawodnik UKS OLIMP MAZAŃCOWICE, uczeń naszej szkoły, Adrian Kupczak  wywalczył złoty medal ustanawiając nowy rekord życiowy pokonując poprzeczkę na wysokości 4 metry 30 cm.  Jest to trzeci medal Mistrzostw Polski zdobyty w tym roku przez zawodników UKS Olimp (Agata Puchałka – 3 miejsce w Młodzieżowych MP i Jakub Gawłowski  2 miejsce w Halowych MP juniorów), a w sumie 44 w 16 letniej historii klubu. Trenerem prowadzącym tyczkarzy jest Piotr Krupiński.
Klub zrzesza dzieci i młodzież z Mazańcowic i Międzyrzecza a zajęcia odbywają się na doskonale wyposażonych obiektach szkoły w Mazańcowicach.
Warunki stworzone przez władze Gminy Jasienica oraz dyrekcję szkoły umożliwiają prowadzenie szkolenia na tak wysokim poziomie.

AJurzak

Piotr Krupiński