Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 29 września 2017 r. nie tylko  w naszej szkole, ale i na całym świecie obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Sprawdzaliśmy znajomość tabliczki mnożenia zarówno uczniów, rodziców, nauczycieli jak i pracowników szkoły. Akcja przysporzyłam zarówno młodszym jak i starszym wiele radości i satysfakcji.

Atrakcje zorganizowały: mgr Renata Łopatecka-Osierda, mgr Anna Miler oraz mgr Edyta Sojka.