Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Reprezentacja szkoły podczas XVI-go Rajdu Powiatowego „Brązowego Liścia”

 W dniu 7 października 2017 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach wzięli udział w XVI Powiatowym Rajdzie „Brązowego Liścia” organizowanym corocznie przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej oraz Oddział PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej. W tegorocznej wycieczce wzięło udział 44 uczniów naszej szkoły – członków i sympatyków Koła Turystycznego „Pionier” – z klas od II do VII, pod opieką p. Danuty Tyszeckiej, p. Małgorzaty Jakubiec, p. Bartłomieja Krótkiego oraz rodzica p. Magdaleny Sulawy. Trasa rajdu przebiegała po terenie nizinnym w rejonie Jeziora Goczałkowickiego. Grupa dzieci i młodzieży reprezentująca szkołę w Mazańcowicach przeszła pod opieką przewodnika PTTK trasę wiodącą od miejscowości Goczałkowice w powiecie pszczyńskim, poprzez koronę zapory na Jeziorze Goczałkowickim oraz znajdujące się nieopodal tereny leśne w rejonie rezerwatu „Rotuz”, aż do miejscowości Zabrzeg znajdującej się na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Tamże, na miejscowym stadionie została zorganizowana meta oraz podsumowanie rajdu, w którym uczestniczyły również dzieci z innych szkół powiatu bielskiego. Podczas pobytu na stadionie  uczestnicy wycieczki mieli możliwość wzięcia udziału w konkurencjach sportowych rywalizując z koleżankami i kolegami z innych placówek oświatowych oraz w prezentacjach wokalnych w trakcie których można było zaprezentować swoje talenty artystyczne. Grupa uczennic z klasy IIa i IIIa (Olga Tyszecka, Eryka Szczotka, Karina Kubiak i Melania Bajor) przedstawiła piosenkę pt. „My Cyganie” a Kornelia Szczygieł oraz Julia Donocik z klasy IIId „Naszą Piosenkę”. Uczeń klasy IVc Michał Danel zajął I miejsce w konkurencji sportowej z piłką w grupie wiekowej młodszej, natomiast uczeń klasy Va Błażej Matuszek uplasował się na trzeciej pozycji w rzucie lotką do tarczy. Każdy uczeń biorący udział w wycieczce otrzymał również pamiątkową plakietkę.  Po podsumowaniu i zakończeniu rajdu przez władze powiatu uczestnicy wyjazdu przeszli spacerem na parking i następnie wrócili autokarem do Mazańcowic.

Zespół redakcyjny