Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Razem dla Ady

    5 listopada 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach odbył się festyn charytatywny zorganizowany przez Radę Rodziców na rzecz Ady, córki Marzeny Muzyki, nauczycielki tutejszej szkoły.

Uroczystość  rozpoczęła się od powitania zebranych przez Panią Wicedyrektor Iwonę Śliwę. Następnie  głos zabrał Pan Wójt Janusz Pierzyna, który w krótkich słowach podziękował lokalnej społeczności za okazane serce i aktywne włączenie się w szlachetną akcję.  Część artystyczną poprowadzili znani aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Tomasz Lorek oraz Grzegorz Sikora.
W ramach imprezy odbyły się występy uczniów i zaproszonych gości. Jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z Bielska-Białej. Następnie oklaskiwano Martynę Pasierbek ze Stowarzyszenia Trampolina. Kolejnym punktem imprezy były występy grup przedszkolnych przygotowanych przez swoje wychowawczynie. Po czym widzowie mogli podziwiać porywający pokaz tańca hip-hop przygotowany przez Szkołę Tańca Cubana z Bielska-Białej.     
W dalszej części programu swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie klas I – III. Imprezę uświetniły również koncerty zaproszonych artystów: Zespołu Mały Ondraszek ze Szczyrku, Piotra Wróbla, wokalisty zespołu Akurat, a także grupy wokalnej Kontrasty z Komorowic.  
W kolejnej odsłonie programu artystycznego zaprezentowali się uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych. Część artystyczną zakończył występ absolwentki szkoły,  Agnieszki Bąk.
    Oprócz pokazów artystycznych organizatorzy przygotowali także licytacje, loterię fantową, kiermasz ciast oraz wiele innych atrakcji m.in. dla starszych - zajęcia na strzelnicy, dla najmłodszych - malowanie twarzy.
    W trakcie uroczystości dwukrotnie nawiązano łączność internetową z Adą i jej mamą, które na bieżąco śledziły przebieg imprezy. Były to dla wszystkich niezwykle wzruszające chwile.
Zainteresowanie  akcją pomocy dla Ady przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Jeszcze raz okazało się, że „ludzi dobrej woli jest więcej…”, że nie zabraknie dobroci serca wszędzie tam, gdzie zapłatą za wysiłek są szczere łzy wdzięczności.
    W tym miejscu należą się podziękowania tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości, a było takich osób bardzo wiele. Bez tego powszechnego zaangażowania i determinacji nie byłoby tak pięknego finału akcji RAZEM DLA ADY!


Dziękujemy!