Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Święto Niepodległości

    10 listopada 2017 roku w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach odbyła się uroczysta akademia dla klas starszych z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    Tegoroczne obchody rozpoczęła Pani wicedyrektor Iwona Śliwa, która po komendzie do wprowadzenia sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego, nawiązała do burzliwych dziejów  Polski. Zaapelowała też do zgromadzonych, by wyrazili swój szacunek dla historii i ludzi, dzięki którym Polska powróciła na mapy Europy, poprzez wywieszenie na swoich domach biało-czerwonych flag.
Następnie uroczystość uświetnił występ uczniów klas VIIa oraz VIb, który przygotowali przy pomocy Pani Katarzyny Dębińskiej-Zwięczak. Dzięki zmaganiom młodych aktorów mogliśmy odbyć podróż historyczną, rozpoczynającą się od rozbiorów Polski, a kończącą gromkimi wiwatami po odezwie Józefa Piłsudskiego, w której ogłosił Polskę wolną. Należy też wspomnieć, że do głębszego przeżywania tego dnia przyczyniły sie niewątpliwie Panie Iwona Gawlas oraz Daria Łukaszewska-Koch, dbajace o piękną dekorację auli.
    Listopadowe święto skłoniło nas do refleksji i zadumy. W takich też nastrojach, z przypiętymi do piersi biało-czerwonymi kotylionami, powróciliśmy na przewidziane jeszcze tego dnia lekcje.

Zespół redakcyjny