Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

W dniu 4 listopada 2017 roku chętni uczniowie z klas IV-VII i gimnazjum wędrowali wzdłuż źródłowych potoków rzeki Wisły na szczyt Baraniej Góry.

Organizatorami i przewodnikami wycieczki byli opiekunowie Koła Turystycznego PTTK "Pionier". Trasa wycieczki prowadziła wzdłuż potoków Czarnej i Białej Wisełki i była jedną z form przygotowania do konkursu wiedzy, który opiekunowie współorganizują z Oddziałem PTTK „Podbeskidzie” w ramach obchodów „Roku rzeki Wisły”.
Obok Kaskady Rodła na potoku Białej Wisełki dużą atrakcją dla uczestników była panorama Beskidu Śląskiego, Małego i Żywieckiego, doskonale widoczna z wieży widokowej na szczycie Baraniej Góry (1220m.npm). Korzystna pogoda pozwoliła dostrzec m.in. szczyty Skrzycznego, Pilska czy "Królowej Beskidów" - Babiej Góry oraz w oddali Tatry.
Miejscem odpoczynku w trakcie wędrówki było schronisko na Przysłopiu, w którym można było zjeść posiłek i podbić pamiątkowymi pieczątkami książeczki Górskiej Odznaki Turystycznej.
Wycieczka zakończyła się pomyślnie: słabość przezwyciężona, szczyty zdobyte, horyzonty poszerzone, a wszystko w doborowym towarzystwie!

                            Opiekunowie koła turystycznego.