Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

"Pola Nadziei"

W tym roku szkolnym akcję charytatywną „Pola Nadziei” na rzecz hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku – Białej, zainicjowano kiermaszem podczas zebrań rodzicielskich i przerw szkolnych ZSP w Mazańcowicach, który odbył się w dniach 21-24 listopada.

Uczennice z koła turystycznego kwestowały (zbierały datki) do puszek Stowarzyszenia Hospicyjnego. W zamian darczyńcy mogli zabrać „cegiełki” to jest kartki, bileciki świąteczne i ozdoby.

Kartki świąteczne wykonały dzieci w ramach zajęć w grupach świetlicowych z wykorzystaniem atrakcyjnych dodatków dekoracyjnych ofiarowanych przez rodziców oraz starsi uczniowie w ramach lekcji plastyki. Na stoisko trafiły też bałwankowe magnesy wykonane na kółku plastycznym klas drugich oraz piękne choinki z piórek czy makaronu również ofiarowane przez rodziców.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ofiarność rodziców i dzieci przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Do Stowarzyszenia przekazano puszki, których zawartość po przeliczeniu określono na 1050 zł (tysiąc pięćdziesiąt zł). Umożliwi to w cząstce funkcjonowanie bielskiego hospicjum.

Za otwartość serc serdeczne podziękowanie w imieniu Społeczności Hospicjum składają opiekunowie szkolnej akcji „Pól Nadziei” nauczyciele: Danuta Tyszecka i Edyta Waluś.

Danuta Tyszecka