Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

 „Choinka dla zwierząt”

       W uroczej zimowej scenerii odbył się tegoroczny Zimowy Zlot Młodzieży organizowany w dniu 2.12.2017 r. przez Oddział PTTK w Bielsku – Białej.

Naszą szkołę reprezentowali liderzy zbiórki makulatury  oraz członkowie koła turystycznego „Pionier”, którzy  co roku włączają się w edukacyjną akcję mającą na celu  zwrócenie uwagi na dokarmianie zwierząt zimą.
     Na mecie zlotu  uczestnicy z wszystkich szkół  „stroili choinki” przygotowanymi  wcześniej smakołykami dla zwierząt ( łańcuchy z marchewek, buraków, nasiona  dla ptaków, itp.)zawieszając je  na wybrane przez  siebie drzewka. „Ozdoby dekoracyjne” na naszą choinkę zostały przygotowane w ramach zajęć świetlicowych oraz w domach  wspólnie z  rodzicami, którzy co roku dzielnie nas wspierają.  Przy „Chacie na Groniu”, gdzie dotarliśmy szlakiem z centrum  Mesznej,  dzieci chętnie udały się na zimowe harce, zjeżdżając na tzw. „jabłuszkach”  i  bawiąc się śnieżkami, co sprawiło dzieciom duża frajdę.  Dużą atrakcją było także spotkanie z Mikołajem, pieczenie kiełbasek na ognisku oraz słodki poczęstunek.     
      Zadowolenie i uśmiechy dzieci wskazywały, że wycieczka była udana, każdy mógł znaleźć coś dla siebie i czerpać radość ze wspólnego spędzenia czasu wolnego.


                                                                                                     Opiekun koła : Małgorzata Jakubiec