Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Szkolny Konkurs Ortograficzny

29 listopada 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny kierowany do uczniów klas czwartych.

Został on zorganizowany przez Panią Natalię Chrobak-Lis oraz Panią Katarzynę Wasilew i polegał na napisaniu dyktanda. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia tekst dotyczył bożonarodzeniowych zwyczajów, a zmierzyli się z nim przedstawiciele wszystkich klas czwartych. Oto uczennice, które najlepiej poradziły sobie z polską ortografią i interpunkcją, a tym samym zwyciężyły w konkursie:
I miejsce – Emilia Sacher z kl. IVb,
II miejsce – Magdalena Kosałka z kl. IVd,
III miejsce – Olga Kosińska i Nadia Piaseczny z kl. IVc.
Powyższe wyniki zostały ogłoszone podczas szkolnego apelu. Wówczas Pani Wicedyrektor Ewa Naglik wręczyła dziewczynom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                        Katarzyna Wasilew