Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Koncert Kolęd i  Pastorałek

21 grudnia w świątecznie udekorowanej sali świetlicy szkolnej odbył się Koncert Kolęd i  Pastorałek.

Dzieci z grup świetlicowych przez ponad godzinę stały się żywą widownia dla 15-tu prezentacji wokalnych. Popularne kolędy i pastorałki wykonało 30-tu uczniów z klas I-V , śpiewając solo, w duetach i  trio . Dzieci prezentując kolędy  korzystały z przygotowanych przez wychowawców świetlicy podkładów  muzycznych lub śpiewały karaoke ( wersja świąteczna) . Pięć kolęd uczniowie zaśpiewali przy akompaniamencie wykonanym  przez samych wychowanków świetlicy na skrzypcach i keyboardzie. Koncert zakończyło wspólne, niezwykle spontaniczne wykonanie karaoke popularnej, świątecznej piosenki „Pada śnieg”.
Wykonawcy kolęd, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w świetlicowym koncercie, zostali nagrodzeni upominkami  zakupionymi ze środków ufundowanych przez Spółdzielnię Uczniowską prowadzoną pod opieką nauczyciela świetlicy.

Danuta Tyszecka