Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

„WISŁA ŁĄCZY”

UDZIAŁ REPREZENTACJI SZKOŁY W KONKURSIE „WISŁA ŁĄCZY”.

W dniu 25 listopada 2017 roku w Oddziale PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej miał miejsce konkurs pod hasłem  „Wisła Łączy” zorganizowany z okazji roku rzeki Wisły – jakim jest rok 2017.  Organizatorami konkursu była Komisja ds. Młodzieży, działającą przy Oddziale PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej oraz Koło Turystyczne „Pionier” działające przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Adama Mickiewicza w Mazańcowicach. Konkurs przeprowadzony został w formie testu pisemnego składającego się głównie z pytań otwartych.  Rywalizowały ze sobą reprezentacje kilkunastu szkół z miasta Bielsko-Biała oraz powiatu bielskiego. Reprezentantami naszej szkoły i koła „Pionier” były dwie dwuosobowe drużyny: pierwsza w kategorii klas młodszych IV-VI oraz druga w kategorii klas VII oraz oddziałów gimnazjalnych. Po napisaniu testu oraz podsumowaniu wyników I miejsce w kategorii klas młodszych zajęła  nasza reprezentacja w skład której weszły Anna Stuglik oraz Adrianna Tracz z klasy 6b, natomiast II miejsce w kategorii klas starszych zajęła drużyna reprezentowana przez Marcina Dutkę z klasy 7a oraz Dawida Duźniaka z klasy 3b gimnazjum. Gratulujemy szerokiej wiedzy krajoznawczo – turystycznej.


                                Zespół redakcyjny