Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Bezpieczne ferie zimowe

Ferie  to dla wszystkich uczniów czas odpoczynku i zabawy, jednak, by wspomnienia z tego okresu były wyłącznie miłe, należy przestrzegać wielu zasad.

Aby dobrze się przygotować do zimowego wypoczynku, zaprosiliśmy do naszej szkoły   eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa -   panią Ilonę Michalczyk –  młodszego aspiranta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. 25 stycznia 2018 r. Pani Dyrektor Agata Czauderna powitała naszego gościa podczas specjalnego apelu. Dzięki Pani Policjantce klasy młodsze miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa  w  różnych  sytuacjach, a potem mogły  sprawdzić swoją wiedzę podczas krótkiego konkursu.
Czas ferii, to nie tylko czas spędzony na świeżym powietrzu, dlatego oprócz utrwalenia  zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym albo na stoku, klasy starsze mogły także  poszerzyć swoją wiedzę na temat cyberprzemocy - obejrzały film o zasadach korzystania z internetu i portali społecznościowych, dowiedziały się, w jaki sposób informacje zamieszczane w internecie mogą być wykorzystane, jaki może to mieć wpływ na ich przyszłość. To była bardzo pouczająca lekcja.
Pani Policjantce dziękujemy za ciekawe wystąpienie a  wszystkim życzymy wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych!

bezpieczne ferie

Zespół redakcyjny