Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

WYCIECZKA GRUPY ŚWIETLICOWEJ DO STUDIO FILMÓW RYSUNKOWYCH W BIELSKU BIAŁEJ
- 6 LUTEGO 2018 r.

    W drugi wtorek ferii zimowych grupa 23 uczniów z klas młodszych naszej szkoły wzięła udział w wycieczce krajoznawczej do Bielska – Białej pod opieką nauczycieli Danuty Tyszeckiej i Lucyny Greczki.
    Słoneczna, zimowa aura towarzyszyła uczestnikom podczas spaceru fragmentem „szlaku zabytków architektury”  z Parku Słowackiego na Wzgórze Zamkowe, Starówkę i Plac Katedralny. W trakcie przejścia dzieci mogły nabyć czy poszerzyć swoją wiedzę na temat zabytków i  ciekawostek Bielska-Białej – stolicy regionu.
Kolejnym punktem programu wycieczki było Studio Filmów Rysunkowych. Pani przewodnik w bardzo ciekawy i dynamiczny sposób, włączając do dialogu odbiorców, opisywała etapy sztuki animacji czyli ożywiania postaci bajek. Zwiedzając kolejne pomieszczenia można było dowiedzieć się jak wygląda praca i zobaczyć wyposażenie studia filmowego z zabytkową kamerą, studia nagrań dźwięku czy „warsztat” rysowników. Ostatnia sala prezentowała historię animowanych postaci
z bajek: „Reksia” czy „Bolka i Lolka” znanych i rozpowszechnianych w wielu krajach świata. Warsztat edukacyjny zakończył się projekcją krótkich filmów rysunkowych w kino Studio, co dostarczyło uczestnikom miłych wrażeń i radości.
    Na zakończenie wycieczki była zaplanowana rekreacja w Sali Zabaw „Figlopark”, co stanowiło bardzo atrakcyjne dopełnienie programu i jak wszystkie ruchowe propozycje spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem.

                            Organizator wycieczki : Danuta Tyszecka