Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

"Jesteśmy czyści i zdrowi"

    W związku z trwającym programem dotyczącym propagowania zdrowego odżywiania, uczniowie klasy III b i III c przygotowali przedstawienie uświadamiające dzieciom jak ważne jest w naszym życiu prawidłowe odżywianie i higiena osobista.

Higiena osobista jest dziedziną, której zadaniem jest utrzymanie i wzmocnienie zdrowia człowieka, jest to nabywanie w okresie dzieciństwa określonych nawyków i umiejętności, które decydują nie tylko o zdrowiu, ale również o akceptacji w środowisku społecznym.
    Uczniowie wspaniale wcielili się w role brudnych czarownic, czystych i zdrowych dzieci, wykwalifikowanych lekarzy oraz dietetyków dbających o nasze zdrowie. Odgrywane sceny ukazały nam jak ważne jest dbanie o higienę, aktywność ruchową i co najważniejsze zdrowe odżywianie.
    Nad przebiegiem całej inscenizacji czuwały Panie wychowawczynie Anna Burian i Izabela Jasek, które wraz z dziećmi przygotowały występ.

                                        Zespół redakcyjny