Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

I miejsce dla uczennic z Mazańcowic

5 kwietnia w X Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym „Wielcy Polacy” organizowanym przez ZSP w Rudzicy pod patronatem Wójta Gminy Jasienica oraz Starosty Bielskiego nasza drużyna w składzie: Martyna Szozda, Małgorzata Grot, Liwia Sordyl oraz Klaudia Świątko zdobyła I miejsce.

Uczennice, przygotowane przez panią Bożenę Krygier, wykazały się niezwykłą wiedzą nie tylko na temat znajomości biografii Juliana Tuwima, ale także znajomością twórczości poety, działalnością artystyczną, społeczną i polityczną. Konkurs składał się z trzech części – pisemnej, plastycznej i quizu, w którym uczestnicy sami decydowali o trudności pytań. Nagrodzone uczennice otrzymały dyplomy i cenne nagrody.

Gratulujemy zwycięstwa.

Bożena Krygier